HORROR Movies
Lake Mungo (2008)

Lake Mungo (2008)

Lake Mungo (2008)
IMDb: 6.3
87 min

Alisa mbytet në një rezervuar dhe familja e saj fillon të përjetojë ngjarje të pashpjegueshme në shtëpi. Ata punësojnë një specialist të paranormales dhe dalëngadalë, nisin të zbulojnë jetën e…

Country: 
Genre: DRAME, HORROR, MISTER
Double Blind (2023)

Double Blind (2023)

Double Blind (2023)
IMDb: 7.6
90 min

Pasi një provë eksperimentale e drogës shkon keq, subjektet e testimit përballen me një efekt anësor të tmerrshëm: nëse bie në gjumë, vdes. Të bllokuar në një strukturë të izoluar,…

Country: 
Lisa Frankenstein (2024)

Lisa Frankenstein (2024)

Lisa Frankenstein (2024)
IMDb: 6.6
101 min

Një adoleshente e keqkuptuar dhe një kufomë viktoriane e ringjallur nisin një udhëtim së bashku për të gjetur dashurinë, lumturinë dhe disa pjesë të humbura të trupit.

Country: 
Out of Darkness (2022)

Out of Darkness (2022)

Out of Darkness (2022)
IMDb: 6.1
87 min

Në Epokën e Gurit të Vjetër, një bandë e ndryshme njerëzish të hershëm bashkohen në kërkim të një toke të re. Por kur ata dyshojnë se një qenie keqdashëse, mistike…

Country: 
Genre: HORROR, THRILLER
The Piper (2023)

The Piper (2023)

The Piper (2023)
IMDb: 4.6
95 min

Kur një kompozitore ngarkohet të përfundojë koncertin e mentorit të saj të ndjerë, ajo shpejt zbulon se luajtja e muzikës sjell pasoja vdekjeprurëse, duke e çuar atë të zbulojë origjinën…

Country: 
Genre: HORROR
Night Swim (2024)

Night Swim (2024)

Night Swim (2024)
IMDb: 4.8
98 min

Një familje zhvendoset në një shtëpi të re, pa e ditur se një sekret i errët nga e kaluara e shtëpisë do të çlirojë një forcë të ligë në pishinën…

Genre: HORROR, THRILLER
Bed Rest (2022)

Bed Rest (2022)

Bed Rest (2022)
IMDb: 5.1
90 min

Një grua shtatzënë me qëndrim të detyruar në shtrat fillon të pyesë veten nëse shtëpia e saj është e përhumbur apo është e gjitha në kokën e saj.

Country: 
Genre: DRAME, HORROR, MISTER
The Portrait (2023)

The Portrait (2023)

The Portrait (2023)
IMDb: N/A
86 min

Pasi burri i saj shkatërrohet nga një aksident tragjik, një grua e përkushtuar fiksohet pas një portreti misterioz që i ngjan atij ashtu siç ishte; por kur ai fillon ta…

Genre: HORROR, KRIM, MISTER
Dream Scenario (2023)

Dream Scenario (2023)

Dream Scenario (2023)
IMDb: 7.4
102 min

Një burrë familjar i pafat i kthehet jeta përmbysur , kur miliona të huaj papritmas fillojnë ta shohin atë në ëndrrat e tyre. Kur prania e tij gjatë natës merr…

Country: 
Genre: HORROR, KOMEDI
We’re All Going to the World’s Fair (2021)

We’re All Going to the World’s Fair (2021)

We’re All Going to the World’s Fair (2021)
IMDb: 5.4
86 min

Realiteti dhe fantazia fillojnë të ngatërrohen keq, kur një adoleshente përfshihet në një lojë horror interneti dhe fillon të thotë gjëra të frikshme nëpër videot që bën.

Country: 
Genre: DRAME, HORROR
Thanksgiving (2023)

Thanksgiving (2023)

Thanksgiving (2023)
IMDb: 6.9
106 min

Një vrasës me sëpatë terrorizon banorët e Plimuthit, pasi një trazirë e së Premtes së Zezë përfundon në tragjedi. Duke i zgjedhur viktimat një nga një, vrasjet në dukje të…

Gaslight (2023)

Gaslight (2023)

Gaslight (2023)
IMDb: 6.2
111 min

Country: 
We’re All Going to the World’s Fair (2021)

We’re All Going to the World’s Fair (2021)

We’re All Going to the World’s Fair (2021)
IMDb: 5.4
86 min

Realiteti dhe fantazia fillojnë të ngatërrohen keq, kur një adoleshente përfshihet në një lojë horror interneti dhe fillon të thotë gjëra të frikshme nëpër videot që bën.

Country: 
Genre: Drama, DRAME, HORROR
X (2022)

X (2022)

X (2022)
IMDb: 6.5
105 min

Në 1979, një grup të rinjsh shkojnë të filmojnë një film pornografik në Teksas, por kur fqinjët e tyre të vjetër i shohin, të rinjtë përfundojnë në një situatë të…

Country: 
Genre: DRAME, HORROR, Mystery
The Black Phone (2021)

The Black Phone (2021)

The Black Phone (2021)
IMDb: 6.9
103 min

Pasi u rrëmbye nga një vrasës fëmijësh dhe u mbyll në një bodrum të papërshkueshëm nga zëri, një djalë 13-vjeçar fillon të marrë telefonata në një telefon të shkëputur nga…

Country: 
Genre: HORROR, THRILLER
Prey (2022)

Prey (2022)

Prey (2022)
IMDb: 7.1
100 min

Historia e origjinës së Predatorit në botën e Kombit Comanche 300 vjet më parë. Naru, një luftëtare femër e aftë, lufton për të mbrojtur fisin e saj kundër një prej…

Country: 
Nope (2022)

Nope (2022)

Nope (2022)
IMDb: 6.8
130 min

Banorët e një vendi të vetmuar në brendësi të Kalifornisë janë dëshmitarë të një zbulimi të çuditshëm dhe rrëqethës.

Country: 
Bodies Bodies Bodies (2022)

Bodies Bodies Bodies (2022)

Bodies Bodies Bodies (2022)
IMDb: 6.2
94 min

Kur një grup 20-vjeçarësh të pasur planifikojnë një festë uragani në një rezidencë të largët familjare, një lojë feste bëhet vdekjeprurëse në këtë vështrim të freskët dhe qesharak të goditjes…

Country: 
Smile (2022)

Smile (2022)

Smile (2022)
IMDb: 6.5
115 min

Pasi ishte dëshmitare në një incident të çuditshëm, traumatik, që përfshiu një pacient të saj, Dr. Rose Cotter fillon të përjetojë dukuri të frikshme që ajo nuk mund t’i shpjegojë….

Country: 
M3GAN (2022)

M3GAN (2022)

M3GAN (2022)
IMDb: 6.4
102 min

Një inxhiniere robotike e një kompanie lodrash përdor inteligjencën artificiale për të krijuar Meganin, një kukull e programuar për tu lidhur emocionalisht me mbesën e saj. Por kur programimi i…

The Menu (2022)

The Menu (2022)

The Menu (2022)
IMDb: 7.2
107 min

Një çift i ri udhëton në një ishull të largët për të ngrënë në një restorant ekskluziv ku shefi i kuzhinës ka përgatitur një menu luksoze, me disa surpriza tronditëse.

Country: 
Train to Busan (2016)

Train to Busan (2016)

Train to Busan (2016)
IMDb: 7.6
118 min

Pasi shpërthen një virus zombish në Korenë e Jugut, disa udhëtarë luftojnë për të mbijetuar në një tren nga Seul për në Busan. Po a do të mbijetojë ndonjë prej…

Country: 
The Passenger (2023)

The Passenger (2023)

The Passenger (2023)
IMDb: 6.3
94 min

Një djalë detyrohet të përballet me frikën e tij dhe të përballet me të kaluarën e tij të trazuar. Ai duhet të gjejë një mënyrë për të mbijetuar kur partneri…

Country: 
Pet Sematary: Bloodlines (2023)

Pet Sematary: Bloodlines (2023)

Pet Sematary: Bloodlines (2023)
IMDb: 4.7
87 min

Në 1969, i riu Xhed Krendëll dhe shokët e tij të fëmijërisë bëhen bashkë për tu përballur me një të keqe të lashtë që e ka kapur qytetin e tyre,…

Country: 
Genre: FANTAZI, HORROR
Infinity Pool (2023)

Infinity Pool (2023)

Infinity Pool (2023)
IMDb: 6.0
117 min

Xhejms dhe Em Foster po shijojnë pushimet në ishullin imagjinar të La Tolqa, kur një aksident fatal ekspozon kulturën perverse të resortit të turizmit hedonist, dhunës së pamatur dhe tmerreve…

Country: 
The Pope’s Exorcist (2023)

The Pope’s Exorcist (2023)

The Pope’s Exorcist (2023)
IMDb: 6.1
103 min

The Popes Exorcist: Historia e Gabriele Amorth, ekzorcisti kryesor i Vatikanit, teksa heton pushtimin e një fëmije dhe zbulon një komplot që Vatikani është përpjekur ta mbajë sekret.

Genre: HORROR, THRILLER
Scr3am 6 (2023)

Scr3am 6 (2023)

Scr3am 6 (2023)
IMDb: 6.5
122 min

Në pjesën tjetër, të mbijetuarit e vrasjeve të Ghostface lënë pas Woodsboro dhe fillojnë një kapitull të ri në New York City.

Country: 
Evil Dead Rise (2023)

Evil Dead Rise (2023)

Evil Dead Rise (2023)
IMDb: 6.5
96 min

Gjetja e rastësishme e një libri misterioz bashkë me disa disqe, shkaktojnë një shkatërrim total për familjen që e gjeti dhe çon në vrasjen e gjithë personave të poseduar nga…

The Wrath of Becky (2023)

The Wrath of Becky (2023)

The Wrath of Becky (2023)
IMDb: 6.1
84 min

Dy vjet pasi i shpëtoi një sulmi të dhunshëm, një vajzë adoleshente duhet të mbrohet nga një celulë terroriste.

Country: 
Ang babaeng nawawala sa sarili (2022) +18

Ang babaeng nawawala sa sarili (2022) +18

Ang babaeng nawawala sa sarili (2022) +18
IMDb: N/A
100 min

Albina ngatërrohet me tre burra që e duan: të dashurin, ish të dashurin dhe shefin e saj. Por është dikush tjetër që dëshiron ta kontrollojë dhe ta kthejë atë në…

Country: 
Cobweb (2023)

Cobweb (2023)

Cobweb (2023)
IMDb: 6.0
88 min

Tmerri fillon kur një djalë tetë vjeçar i quajtur Piter përpiqet të hetojë zhurmat misterioze të goditjeve nga brenda mureve të shtëpisë së tij dhe një sekret të errët të…

Genre: HORROR, THRILLER
Meg 2: The Trench (2023)

Meg 2: The Trench (2023)

Meg 2: The Trench (2023)
IMDb: 5.1
116 min

Një ekip kërkimor ndeshet me kërcënime të shumta ndërsa eksploron thellësitë e oqeanit, duke përfshirë një operacion keqdashës ndaj minieraleve.

Country: 
The Boogeyman (2023)

The Boogeyman (2023)

The Boogeyman (2023)
IMDb: 5.9
98 min

Kur në derën e një terapisti shfaqet papritur një pacient i dëshpëruar që kërkon ndihmë, ai lë pa vetes një krijesë të tmerrshme të mbinatyrshme që sulmon familjet dhe ushqehet…

Country: 
The Last Voyage of the Demeter (2023)

The Last Voyage of the Demeter (2023)

The Last Voyage of the Demeter (2023)
IMDb: 6.1
118 min

Nje ekuipazh qe lundron nga karpatet per ne Angli,zbulon se po transoprtojne nje ngarkese shume te rrezikshme.

Genre: FANTAZI, HORROR
A Haunting in Venice (2023)

A Haunting in Venice (2023)

A Haunting in Venice (2023)
IMDb: 6.6
103 min

Detektivi i famshëm Hercule Poirot që jetonte i vetëm në Venecia, ftohet nga mikesha e tij për të marrë pjesë në një seancë spiritualizmi në një pallat të shtriguar dhe…

Alive (2020)

Alive (2020)

Alive (2020)
IMDb: 6.3
98 min

Përhapja e shpejtë e një infeksioni të panjohur ka lënë një qytet të tërë në një kaos të paqeverisshëm, por një i mbijetuar mbetet gjallë në izolim, është historia e…

Country: 
Insidious: The Red Door (2023)

Insidious: The Red Door (2023)

Insidious: The Red Door (2023)
IMDb: 5.5
107 min

Lambertët duhet të shkojnë më thellë më shumë se kurrë më parë në Të Përtejmen për të pushuar njëherë e përgjithmonë demonët e tyre.

Country: 
Kids vs. Aliens (2022)

Kids vs. Aliens (2022)

Kids vs. Aliens (2022)
IMDb: 5.1
75 min

Meqë nuk i kishin prindërit në shtëpi, një grup adoleshentësh organizuan një festë për Halloween, e cila shndërrohet në një skenë terrorri kur i sulmojnë disa alienë, duke i detyruar…

Country: 
Final Destination 5 (2011)

Final Destination 5 (2011)

Final Destination 5 (2011)
IMDb: 5.9
92 min

Gjatë udhëtimit për një trajnim pune me kolegët, Semi sheh një vizion të tmerrshëm: Ura në të cilën qëndron autobusi i tyre dhe shumë makina të tjera fillon të shembet….

Country: 
Talk to Me (2023)

Talk to Me (2023)

Talk to Me (2023)
IMDb: 7.1
95 min

Kur një grup shokësh zbulojnë se si të ngjallin shpirtra duke përdorur një dorë të balsamosur, ata përfshihen në emocione të reja, derisa njëri prej tyre shkon shumë larg dhe…

Genre: HORROR, THRILLER