THRILLER Movies
Double Blind (2023)

Double Blind (2023)

Double Blind (2023)
IMDb: 7.6
90 min

Pasi një provë eksperimentale e drogës shkon keq, subjektet e testimit përballen me një efekt anësor të tmerrshëm: nëse bie në gjumë, vdes. Të bllokuar në një strukturë të izoluar,…

Country: 
Parallel (2024)

Parallel (2024)

Parallel (2024)
IMDb: N/A
N/A

Historiae Vanessës, një grua e pikëlluar që në mënyrë misterioze e gjen veten duke lundruar mes hapësirave paralele.

Country: 
The Abyss (2023)

The Abyss (2023)

The Abyss (2023)
IMDb: 5.3
103 min

Friga, e cila përpiqet të balancojë punën e saj të rrezikshme si menaxhere sigurie në minierën e Kirunavarës me jetën e saj familjare, duhet të luftojë për jetën e saj…

Country: 
Out of Darkness (2022)

Out of Darkness (2022)

Out of Darkness (2022)
IMDb: 6.1
87 min

Në Epokën e Gurit të Vjetër, një bandë e ndryshme njerëzish të hershëm bashkohen në kërkim të një toke të re. Por kur ata dyshojnë se një qenie keqdashëse, mistike…

Country: 
Genre: HORROR, THRILLER
Running Man (2013)

Running Man (2013)

Running Man (2013)
IMDb: 6.3
127 min

Pasi vritet klienti i një ish të burgosuri që punon si mekanik dhe taksist, atij i duhet të arratiset, sepse fajësohet për vrasjen e klientit, i cili mbante informacion sekret…

Mea Culpa (2024)

Mea Culpa (2024)

Mea Culpa (2024)
IMDb: 4.2
120 min

Një avokate e mbrojtjes penale duhet të zgjedhë midis familjes, detyrës dhe dëshirave të saj të rrezikshme, kur merr përsipër çështjen e një artisti të akuzuar për vrasjen e të…

Country: 
Red Right Hand (2024)

Red Right Hand (2024)

Red Right Hand (2024)
IMDb: N/A
111 min

Cash po përpiqet të jetojë një jetë të ndershme dhe të qetë, por kur ‘’Macja e Madhe’’ e detyron të kthehet në shërbimet e saj, ai tregohet i aftë për…

Country: 
Air Force One Down (2024)

Air Force One Down (2024)

Air Force One Down (2024)
IMDb: N/A
84 min

Disa terroristë kanë rrëmbyer Avionin Presidencial, dhe është detyra e një agjenteje fillestare të Shërbimit Sekret, për të shpëtuar Presidentin e SHBA-ve.

Country: 
Genre: AKSION, THRILLER
The Earthquake (2016)

The Earthquake (2016)

The Earthquake (2016)
IMDb: 6.5
101 min

Pas tërmetit të vitit 1988 që shkatërroi një pjesë të madhe të Armenisë veriore, dy individë që i bashkon një lidhje tragjike, përfundojnë në të njëjtën skuadër shpëtimi.

Country: 
Genre: Drama, DRAME, THRILLER
Unfinished Affairs (2022)

Unfinished Affairs (2022)

Unfinished Affairs (2022)
IMDb: 5.3
101 min

Pasi Inspektori i policisë Manuel Bianquetti transferohet nga Madridi në Cádiz, ai përfshihet në hetimin e një çështjeje penale të vrasjes së një vajze të re. I përndjekur nga vetë…

Country: 
Anatomy of a Fall (2023)

Anatomy of a Fall (2023)

Anatomy of a Fall (2023)
IMDb: 7.8
151 min

Një grua dyshohet për vrasje pas vdekjes së burrit të saj dhe djali i tyre me shikim të dobët përballet me një dilemë morale si dëshmitar kryesor.

Country: 
Land of Bad (2024)

Land of Bad (2024)

Land of Bad (2024)
IMDb: 7.5
110 min

Kur një ekip i Delta Force zihet pritë në territorin e armikut, një oficer fillestar refuzon t’i braktisë ata. Shpresa e tyre e vetme qëndron tek një pilot droni i…

Country: 
Genre: AKSION, THRILLER, War
The East (2013)

The East (2013)

The East (2013)
IMDb: 6.8
116 min

Një agjente e një firme inteligjence private do ndryshojë prioritetet e saj pasi i jepet detyra që të infiltrohet në një grup anarkist i njohur për sulme ndaj korporatave të…

The Shift (2023)

The Shift (2023)

The Shift (2023)
IMDb: 6.5
115 min

Pas takimit me një të huaj misterioze, një burrë duhet të shpëtojë nga një botë “distopike” për t’u kthyer te gruaja e tij.

Country: 
Monster (2023)

Monster (2023)

Monster (2023)
IMDb: 7.9
127 min

Një nënë kërkon përgjigje nga mësuesi kur djali i saj fillon të sillet çuditshëm.

Country: 
The Beekeeper (2024) (HD)

The Beekeeper (2024) (HD)

The Beekeeper (2024) (HD)
IMDb: N/A
105 min

Fushata brutale e Adam Clayt për hakmarrje merr përmasa kombëtare pasi zbulohet se ai është një ish-operativ i organizatës së fuqishme dhe klandestine të njohur si “Bletarët”.

Night Swim (2024)

Night Swim (2024)

Night Swim (2024)
IMDb: 4.8
98 min

Një familje zhvendoset në një shtëpi të re, pa e ditur se një sekret i errët nga e kaluara e shtëpisë do të çlirojë një forcë të ligë në pishinën…

Genre: HORROR, THRILLER
DogMan (2023)

DogMan (2023)

DogMan (2023)
IMDb: 6.8
113 min

Një djalë, i lënduar nga jeta, gjen shpëtim falë dashurisë së qenve të tij.

Country: 
Cave Rescue (2022)

Cave Rescue (2022)

Cave Rescue (2022)
IMDb: 5.3
99 min

Bazuar në misionin e vërtetë që shkaktoi ankth dhe tension, që magjepsi botën. Një ekip ndërkombëtar i zhytësve elitë është mobilizuar për të shpëtuar një ekip futbolli djemsh të bllokuar…

Country: 
Genre: DRAME, THRILLER
The Night They Came Home (2024)

The Night They Came Home (2024)

The Night They Came Home (2024)
IMDb: N/A
105 min

Një ligjvënës kufitar bashkëpunon me një detektiv indian për të kapur një bandë të pamëshirshme kriminelësh adoleshentë të njohur si Banda Rufus Bak.

Country: 
Bring Him to Me (2023)

Bring Him to Me (2023)

Bring Him to Me (2023)
IMDb: 7.4
96 min

Nën urdhrat e një shefeje të pamëshirshme krimi, një shofer i arratisur duhet të luftojë me ndërgjegjen e tij dhe të çojë një anëtar të ekipit, që nuk dyshon për…

Country: 
Genre: KRIM, THRILLER
The Hitman (1991)

The Hitman (1991)

The Hitman (1991)
IMDb: 5.3
95 min

Një polic futet fshehtazi si vrasës me pagesë për të rrëzuar një organizatë kriminale.

Country: 
Genre: AKSION, KRIM, THRILLER
Heroic (2023) A.K.A. Heroico

Heroic (2023) A.K.A. Heroico

Heroic (2023) A.K.A. Heroico
IMDb: 7.2
88 min

Luis, një djalë 18-vjeçar hyn në Kolegjin Ushtarak Heroik me shpresën për të siguruar një të ardhme më të mirë. Atje, ai ndeshet me një sistem të ngurtë dhe institucionalisht…

Country: 
One More Shot (2024)

One More Shot (2024)

One More Shot (2024)
IMDb: 5.5
103 min

Pas sulmit në zonën e zezë në Poloni, Marinsi SEAL, Xhejk Harris urdhërohet të shoqërojë të dyshuarin terrorist Amin Mansurin, në Uashington DC për t’u marrë në pyetje.

Country: 
Genre: AKSION, THRILLER
Bedspacer (2024) +18

Bedspacer (2024) +18

Bedspacer (2024) +18
IMDb: N/A
N/A
N/A

Fiksimi i zjarrtë i Xhenisit për të imituar Leksin i nxit ato të njihen me yllin e kampusit. Por sekretet e errëta zbehin linjat midis autenticitetit dhe mashtrimit joshës.

Status: 200
Wanted Man (2024)

Wanted Man (2024)

Wanted Man (2024)
IMDb: N/A
85 min

Një oficer policie, i cili duhet të marrë një dëshmitare okulare dhe ta shoqërojë atë pasi një sulm ndaj kartelit la disa agjentë të DEA-s të vdekur. Por më pas…

Country: 
Genre: AKSION, THRILLER
The Painter (2024)

The Painter (2024)

The Painter (2024)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një ish-operativ i CIA-s i rikthehet botës së rrezikshme të luftës për mbijetesë, kur në derë shfaqet një grua misterioze nga e kaluara e tij. Tani, i ekspozuar dhe i…

Status: 200
Genre: AKSION, THRILLER
The Beekeeper (2024)

The Beekeeper (2024)

The Beekeeper (2024)
IMDb: N/A
105 min

Fushata brutale e Adam Clayt për hakmarrje merr përmasa kombëtare pasi zbulohet se ai është një ish-operativ i organizatës së fuqishme dhe klandestine të njohur si “Bletarët”.

Dangerous Waters (2023)

Dangerous Waters (2023)

Dangerous Waters (2023)
IMDb: 5.3
101 min

Një festë në varkë del jashtë kontrollit, kur një vajzë adoleshente zbulon të kaluarën e errët të të dashurit të ri të nënës së saj.

Country: 
Genre: THRILLER
Head Count (2023)

Head Count (2023)

Head Count (2023)
IMDb: 4.9
80 min

Pasi arratiset nga burgu, Kat e gjen veten, me pistoletën e tij të drejtuar në kokë, nga një sulmues i panjohur. Ndërsa xhirot boshe të pistoletës vazhdojnë, Kat përpiqet të…

Country: 
The Running Man (1987)

The Running Man (1987)

The Running Man (1987)
IMDb: 6.7
101 min

“The Running Man” është një lojë vdekjeprurëse që askush nuk i ka mbijetuar ndonjëherë. Por Schwarzenegger ende nuk ka luajtur. Dhe Filmi tregon për një polic të dënuar, i cili…

Country: 
Tiger 3 (2023)

Tiger 3 (2023)

Tiger 3 (2023)
IMDb: 6.5
154 min

Tiger dhe Zoya janë kthyer – për të shpëtuar vendin dhe familjen e tyre. Këtë herë është personale.

Country: 
Eileen (2023)

Eileen (2023)

Eileen (2023)
IMDb: 6.7
97 min

Miqësia e një gruaje me një bashkëpunëtore të re në burgun ku ajo punon merr një kthesë të keqe.

Saltburn (2023)

Saltburn (2023)

Saltburn (2023)
IMDb: 7.1
131 min

Oliver, një student në Universitetin e Oksfordit, e gjen veten të tërhequr në botën e një shoku klase simpatik dhe aristokrat, i cili e fton atë në pronën e madhe…

Finestkind (2023)

Finestkind (2023)

Finestkind (2023)
IMDb: 5.8
126 min

Një ekuipazh peshkatarësh lundron në ujërat e rrezikshme kur borxhet e tyre fillojnë të rriten.

Country: 
Genre: DRAME, KRIM, THRILLER
Sirf Ek Bandaa Kaafi Hai (2023)

Sirf Ek Bandaa Kaafi Hai (2023)

Sirf Ek Bandaa Kaafi Hai (2023)
IMDb: 7.9
132 min

Një njeri i zakonshëm me ndershmëri dhe integritet, mund të marrë përsipër sistemin, kur ka të vërtetën në krah.

Country: 
Vantage Point (2008)

Vantage Point (2008)

Vantage Point (2008)
IMDb: 6.6
90 min

Pas takimi të G8-t përpjekjet për tentativat e vrasjes ndaj Presidentit Amerikan nuk janë të ndalur nga shumë këndvështrime të ndryshme.

Country: 
Genre: AKSION, KRIM, THRILLER
Thanksgiving (2023)

Thanksgiving (2023)

Thanksgiving (2023)
IMDb: 6.9
106 min

Një vrasës me sëpatë terrorizon banorët e Plimuthit, pasi një trazirë e së Premtes së Zezë përfundon në tragjedi. Duke i zgjedhur viktimat një nga një, vrasjet në dukje të…

Silent Night (2023)

Silent Night (2023)

Silent Night (2023)
IMDb: 5.5
104 min

Një baba i pikëlluar bën hakmarrjen e tij të shumëpritur, kundër një bande të pamëshirshme në prag të Krishtlindjeve.

Country: 
Leave the World Behind (2023)

Leave the World Behind (2023)

Leave the World Behind (2023)
IMDb: 6.6
138 min

Ikja e një familjeje në një shtëpi luksoze me qira merr një kthesë ogurzezë kur një sulm kibernetik rrëzon pajisjet e tyre – dhe dy të panjohur shfaqen në derën…

Country: