KRIM Movies
Lisa Frankenstein (2024)

Lisa Frankenstein (2024)

Lisa Frankenstein (2024)
IMDb: 6.6
101 min

Një adoleshente e keqkuptuar dhe një kufomë viktoriane e ringjallur nisin një udhëtim së bashku për të gjetur dashurinë, lumturinë dhe disa pjesë të humbura të trupit.

Country: 
iBoy (2017)

iBoy (2017)

iBoy (2017)
IMDb: 5.9
90 min

Pas një aksidenti, Tomi zgjohet nga koma dhe zbulon që pjesë nga celulari i tij i kanë ngelur në kokë. Dhe më e keqja, ai nuk mund t’i kthehet jetës…

Country: 
Code 8: Part II (2024)

Code 8: Part II (2024)

Code 8: Part II (2024)
IMDb: 6.0
100 min

Në një qytet ku njerëzit me fuqi të veçanta janë të kontrolluar nga policia dhe të shtypur, një ish-kriminel duhet t’i drejtohet një bosi droge që e përçmon, për të…

Country: 
Mea Culpa (2024)

Mea Culpa (2024)

Mea Culpa (2024)
IMDb: 4.2
120 min

Një avokate e mbrojtjes penale duhet të zgjedhë midis familjes, detyrës dhe dëshirave të saj të rrezikshme, kur merr përsipër çështjen e një artisti të akuzuar për vrasjen e të…

Country: 
Red Right Hand (2024)

Red Right Hand (2024)

Red Right Hand (2024)
IMDb: N/A
111 min

Cash po përpiqet të jetojë një jetë të ndershme dhe të qetë, por kur ‘’Macja e Madhe’’ e detyron të kthehet në shërbimet e saj, ai tregohet i aftë për…

Country: 
We Still Kill the Old Way (2014)

We Still Kill the Old Way (2014)

We Still Kill the Old Way (2014)
IMDb: 6.0
94 min

Pasi ish gansteri i Londrës Çarli Arçër vritet nga një bandë rrugësh, vëllai i tij Riçi kthehet nga Spanja për të hetuar dhe…

Country: 
Genre: AKSION, Crime, KRIM
Code of Silence (1985)

Code of Silence (1985)

Code of Silence (1985)
IMDb: 6.0
100 min

Një polic në Chicago gjendet papritur në një luftë midis dy bandave rivale të drogës. Në të njëjtën kohë ai duhet të luftojë edhe korrupsionin brenda departamentit të tij.

Country: 
Genre: AKSION, Crime, DRAME, KRIM
Anatomy of a Fall (2023)

Anatomy of a Fall (2023)

Anatomy of a Fall (2023)
IMDb: 7.8
151 min

Një grua dyshohet për vrasje pas vdekjes së burrit të saj dhe djali i tyre me shikim të dobët përballet me një dilemë morale si dëshmitar kryesor.

Country: 
Marmalade (2024)

Marmalade (2024)

Marmalade (2024)
IMDb: N/A
99 min

Flet për një burrë në burg, i cili i rrëfen shokut të tij dinak të qelisë historinë shumëngjyrëshe të një vjedhjeje bankare romantike për t’u arratisur dhe për t’u ribashkuar…

Country: 
Genre: DRAME, KOMEDI, KRIM
Gangs of Lagos (2023)

Gangs of Lagos (2023)

Gangs of Lagos (2023)
IMDb: 6.6
124 min

Një grup miqsh që secili duhet të drejtojë fatin e tij, duke u rritur në rrugët e lagjes plot zhurmë të Isale Ekos, në Lagos.

Country: 
Genre: Crime, DRAME, KRIM
RED (2010)

RED (2010)

RED (2010)
IMDb: 7.0
111 min

Katër pensionistë, ish agjentët më të mirë të CIA-s, tani po mundohen të përshtaten me jetën e re. Por secretet që ata dinë, i kanë vënë nën shënjestrën e vetë…

Country: 
Invalid (2023)

Invalid (2023)

Invalid (2023)
IMDb: 7.5
108 min

Punonjësi Lako humb gjithçka nga një grup mafiozësh. Pasi ka mbetur me karrige me rrota dhe me jetën e ngatërruar, është miku i tij i ri Gabo, një rom vendas…

Country: 
Genre: Comedy, Drama, KOMEDI, KRIM
The Dirty South (2023)

The Dirty South (2023)

The Dirty South (2023)
IMDb: 6.9
107 min

E gjendur mes një beteje të dëshpëruar për të shpëtuar lokalin e familjes, ndërsa babai i saj i është nënshtruar drogës, Su sheh si të vetmen mundësi shpëtimi, të ndjekë…

Country: 
Dead Man Running (2009)

Dead Man Running (2009)

Dead Man Running (2009)
IMDb: 6.0
92 min

Nik është një ish i burgosur që i ka borxh 100 mijë dollarë kriminelit të madh Tajgo. Ai bashkohet me shokun e tij për të gjetur paratë pasi Tajgo i…

Country: 
Restore Point (2023)

Restore Point (2023)

Restore Point (2023)
IMDb: 6.6
115 min

Një film i zhvilluar në Evropën Qendrore gjatë vitit 2041, një detektive femër heton rastin e një çifti të vrarë ku një ekip restaurimi është në gjendje të rikthejë në…

Chicago Overcoat (2009)

Chicago Overcoat (2009)

Chicago Overcoat (2009)
IMDb: 5.9
94 min

Fatet e një vrasësi mafioz në moshë dhe një detektivi të larë, ndërthuren kur është për t’u kryer një punë e fundit për të zgjidhur një llogari të vjetër.

Country: 
Convict (2014)

Convict (2014)

Convict (2014)
IMDb: 5.4
110 min

I vendosur në burgun e errët dhe të vjetër të Parramatta-s, i ndërtuar nga të dënuarit origjinal, personazhi ynë kryesor Ray, një veteran lufte e gjen veten duke shërbyer 18…

Country: 
Genre: AKSION, DRAME, KRIM
DogMan (2023)

DogMan (2023)

DogMan (2023)
IMDb: 6.8
113 min

Një djalë, i lënduar nga jeta, gjen shpëtim falë dashurisë së qenve të tij.

Country: 
Bring Him to Me (2023)

Bring Him to Me (2023)

Bring Him to Me (2023)
IMDb: 7.4
96 min

Nën urdhrat e një shefeje të pamëshirshme krimi, një shofer i arratisur duhet të luftojë me ndërgjegjen e tij dhe të çojë një anëtar të ekipit, që nuk dyshon për…

Country: 
Genre: KRIM, THRILLER
The Hitman (1991)

The Hitman (1991)

The Hitman (1991)
IMDb: 5.3
95 min

Një polic futet fshehtazi si vrasës me pagesë për të rrëzuar një organizatë kriminale.

Country: 
Genre: AKSION, KRIM, THRILLER
The Cutter (2005)

The Cutter (2005)

The Cutter (2005)
IMDb: 4.8
92 min

Një ish-polic kthehet në Los Angeles dhe merr përsipër një rast të një prerësi diamanti të humbur që e çon atë në një aventurë dashurie edhe në distriktin e bizhuterive…

Country: 
Genre: AKSION, DRAME, KRIM
Fight Against Evil 2 (2023) A.K.A. Dong Bei jing cha gu shi 2

Fight Against Evil 2 (2023) A.K.A. Dong Bei jing cha gu shi 2

Fight Against Evil 2 (2023) A.K.A. Dong Bei jing cha gu shi 2
IMDb: N/A
90 min

Gjatë takimit të thjeshtë të njohjes me një vajzë, një oficer i ndershëm i policisë zbulon aksidentalisht ekzistencën e një rrjeti lokal banditësh të përfshirë në pornografi dhe prostitucion.

Country: 
Killshot (2008)

Killshot (2008)

Killshot (2008)
IMDb: 6.0
95 min

Një çift që janë në prag divorci, bëhen dëshmitarë të një incidenti të sajuar nga dy kriminelë dhe që nga ai moment, jeta e tyre është në rrezik prej vrasësve…

Country: 
Genre: AKSION, DRAME, KRIM
Fight Against Evil (2021) A.K.A. Dongbei jingcha gushi

Fight Against Evil (2021) A.K.A. Dongbei jingcha gushi

Fight Against Evil (2021) A.K.A. Dongbei jingcha gushi
IMDb: N/A
83 min

Pushimet e një polici të thjeshtë kthehen në një katrahurë të vërtetë kur ai përfshihet rastësisht në një çështje që ka të bëjë me bastet e jashtëligjshme të drejtuara nga…

Country: 
Hinterland (2021)

Hinterland (2021)

Hinterland (2021)
IMDb: 6.2
98 min

Kur një rob i Luftës së Madhe kthehet në shtëpi dhe gjen shokët e tij të vrarë brutalisht, ai vendos të sjellë para drejtësisë vrasësin serial.

Country: 
Genre: DRAME, HISTORI, KRIM
Lift (2024)

Lift (2024)

Lift (2024)
IMDb: N/A
N/A

Historia e një hajduti mjeshtër dhe ish-të dashurës së tij, agjenten e Interpolit, të cilët bashkohen për të vjedhur 500 milionë dollarë shufra ari.

Country: 
44 Inch Chest (2009)

44 Inch Chest (2009)

44 Inch Chest (2009)
IMDb: 5.8
95 min

Kolin është në agoni, i tronditur nga pabesia e gruas së tij, kështu që miqtë e tij rrëmbejnë të dashurin e gruas në mënyrë që ai të marrë hak.

Country: 
Genre: Crime, Drama, DRAME, KRIM
Outrage Coda (2017)

Outrage Coda (2017)

Outrage Coda (2017)
IMDb: 6.4
104 min

Lufta dhe rivaliteti i nxehtë mes familjeve të Jakuzës dhe mafias koreane. Intriga, plane të fshehta, vrasje dhe hakmarrje.

Country: 
Beyond Outrage (2012)

Beyond Outrage (2012)

Beyond Outrage (2012)
IMDb: 6.7
110 min

Përleshja që ka tronditur botën kriminale të familjeve të mëdha Jakuzave, gjithashtu ka përfshirë edhe policinë, do të zgjidhet falë ndërhyrjes së papritur të një krimineli të vjetër i cili…

Country: 
The Portrait (2023)

The Portrait (2023)

The Portrait (2023)
IMDb: N/A
86 min

Pasi burri i saj shkatërrohet nga një aksident tragjik, një grua e përkushtuar fiksohet pas një portreti misterioz që i ngjan atij ashtu siç ishte; por kur ai fillon ta…

Genre: HORROR, KRIM, MISTER
Outrage (2010)

Outrage (2010)

Outrage (2010)
IMDb: 6.8
109 min

Bosi i një organizate të madhe të krimit urdhëron ndihmësin e tij për të sjellë në linjë një bandë mashtruesish të trafikut të drogës, një punë e cila ndez një…

Country: 
Genre: AZIATIK, DRAME, KRIM
Finestkind (2023)

Finestkind (2023)

Finestkind (2023)
IMDb: 5.8
126 min

Një ekuipazh peshkatarësh lundron në ujërat e rrezikshme kur borxhet e tyre fillojnë të rriten.

Country: 
Genre: DRAME, KRIM, THRILLER
All Souls (2023)

All Souls (2023)

All Souls (2023)
IMDb: 5.0
81 min

Një grua e re vihet nën presionin e policisë për t’u infiltruar në një kartel lokal droge. E detyruar ta bëjë për të mos humbur të bijën, ajo përballet me…

Country: 
Genre: Crime, Drama, DRAME, KRIM
Sirf Ek Bandaa Kaafi Hai (2023)

Sirf Ek Bandaa Kaafi Hai (2023)

Sirf Ek Bandaa Kaafi Hai (2023)
IMDb: 7.9
132 min

Një njeri i zakonshëm me ndershmëri dhe integritet, mund të marrë përsipër sistemin, kur ka të vërtetën në krah.

Country: 
Vantage Point (2008)

Vantage Point (2008)

Vantage Point (2008)
IMDb: 6.6
90 min

Pas takimi të G8-t përpjekjet për tentativat e vrasjes ndaj Presidentit Amerikan nuk janë të ndalur nga shumë këndvështrime të ndryshme.

Country: 
Genre: AKSION, KRIM, THRILLER
The Naughty Nine (2023)

The Naughty Nine (2023)

The Naughty Nine (2023)
IMDb: 5.0
83 min

Kur Andi zbulon që është në Listën e Arrakatëve të Santas, ai formon një skuadër me fëmijë arrakatë dhe shkojnë në Polin e Veriut për të marrë dhuratat që mendojnë…

Country: 
Jaane Jaan (2023) a.k.a. Suspect X

Jaane Jaan (2023) a.k.a. Suspect X

Jaane Jaan (2023) a.k.a. Suspect X
IMDb: 7.0
139 min

Kur një mama beqare bëhet e dyshuara e vetme e një vrasje, fqinji i saj që është një gjeni në matematikë, ofron ndihmën e tij për ta shpëtuar nga polica…

Country: 
Mr. Monk’s Last Case: A Monk Movie (2023)

Mr. Monk’s Last Case: A Monk Movie (2023)

Mr. Monk’s Last Case: A Monk Movie (2023)
IMDb: 7.6
97 min

Historia e Monk, një detektiv brilant me çrregullim obsesiv-kompulsiv. Ai kthehet për të zgjidhur një rast të fundit që përfshin vajzën e tij Molly, një gazetare e cila përgatitet për…

Country: 
Kla Fun (2024) a.k.a The X-Treme Riders

Kla Fun (2024) a.k.a The X-Treme Riders

Kla Fun (2024) a.k.a The X-Treme Riders
IMDb: N/A
76 min

Vëlla dhe motër boksierë Fani dhe Klau janë të përfshirë me një grup mafiozësh ndërkombëtar të përçarë nga tradhtia mes Xho dhe Kritit në një kampionat të Arteve Marciale të…

Country: 
Fast Charlie (2023)

Fast Charlie (2023)

Fast Charlie (2023)
IMDb: 8.8
N/A

Çarli Swift është një zgjdhës problemesh i cili ka një të tillë: banditi që ai ka qëlluar i mungon koka dhe Charlie do paguhet vetëm nëse trupi mund të identifikohet….

Country: 
Genre: AKSION, Drama, DRAME, KRIM