AKSION Movies
Dune: Part Two (2024)

Dune: Part Two (2024)

Dune: Part Two (2024)
IMDb: 9.1
166 min

Ndiqni udhëtimin mitik të Paul Atreides teksa ai bashkohet me Chanin dhe Fremen ndërsa është në një rrugë hakmarrjeje kundër komplotistëve që shkatërruan familjen e tij. Duke u përballur me…

Country: 
iBoy (2017)

iBoy (2017)

iBoy (2017)
IMDb: 5.9
90 min

Pas një aksidenti, Tomi zgjohet nga koma dhe zbulon që pjesë nga celulari i tij i kanë ngelur në kokë. Dhe më e keqja, ai nuk mund t’i kthehet jetës…

Country: 
Code 8: Part II (2024)

Code 8: Part II (2024)

Code 8: Part II (2024)
IMDb: 6.0
100 min

Në një qytet ku njerëzit me fuqi të veçanta janë të kontrolluar nga policia dhe të shtypur, një ish-kriminel duhet t’i drejtohet një bosi droge që e përçmon, për të…

Country: 
The Abyss (2023)

The Abyss (2023)

The Abyss (2023)
IMDb: 5.3
103 min

Friga, e cila përpiqet të balancojë punën e saj të rrezikshme si menaxhere sigurie në minierën e Kirunavarës me jetën e saj familjare, duhet të luftojë për jetën e saj…

Country: 
Ford v Ferrari (2019)

Ford v Ferrari (2019)

Ford v Ferrari (2019)
IMDb: 8.1
152 min

Në vitin 1966 projektuesi amerikan i automjeteve, Carroll Shelby dhe shoferi, Ken Miles përballen me korporatat, me ligjet e fizikës dhe me djajtë e tyre të brendshëm për të ndërtuar…

Country: 
Running Man (2013)

Running Man (2013)

Running Man (2013)
IMDb: 6.3
127 min

Pasi vritet klienti i një ish të burgosuri që punon si mekanik dhe taksist, atij i duhet të arratiset, sepse fajësohet për vrasjen e klientit, i cili mbante informacion sekret…

Red Right Hand (2024)

Red Right Hand (2024)

Red Right Hand (2024)
IMDb: N/A
111 min

Cash po përpiqet të jetojë një jetë të ndershme dhe të qetë, por kur ‘’Macja e Madhe’’ e detyron të kthehet në shërbimet e saj, ai tregohet i aftë për…

Country: 
Air Force One Down (2024)

Air Force One Down (2024)

Air Force One Down (2024)
IMDb: N/A
84 min

Disa terroristë kanë rrëmbyer Avionin Presidencial, dhe është detyra e një agjenteje fillestare të Shërbimit Sekret, për të shpëtuar Presidentin e SHBA-ve.

Country: 
Genre: AKSION, THRILLER
We Still Kill the Old Way (2014)

We Still Kill the Old Way (2014)

We Still Kill the Old Way (2014)
IMDb: 6.0
94 min

Pasi ish gansteri i Londrës Çarli Arçër vritet nga një bandë rrugësh, vëllai i tij Riçi kthehet nga Spanja për të hetuar dhe…

Country: 
Genre: AKSION, Crime, KRIM
Code of Silence (1985)

Code of Silence (1985)

Code of Silence (1985)
IMDb: 6.0
100 min

Një polic në Chicago gjendet papritur në një luftë midis dy bandave rivale të drogës. Në të njëjtën kohë ai duhet të luftojë edhe korrupsionin brenda departamentit të tij.

Country: 
Genre: AKSION, Crime, DRAME, KRIM
Captain Miller (2024)

Captain Miller (2024)

Captain Miller (2024)
IMDb: 7.2
157 min

Gjatë Sundimit Britanik, fshatari indian i quajtur Eesa, vendos të futet në ushtrinë britanike. Por, kur tirania dhe dhuna bëhen të padurueshme, është ai i cili do të udhëheqë popullin…

Country: 
Land of Bad (2024)

Land of Bad (2024)

Land of Bad (2024)
IMDb: 7.5
110 min

Kur një ekip i Delta Force zihet pritë në territorin e armikut, një oficer fillestar refuzon t’i braktisë ata. Shpresa e tyre e vetme qëndron tek një pilot droni i…

Country: 
Genre: AKSION, THRILLER, War
RED (2010)

RED (2010)

RED (2010)
IMDb: 7.0
111 min

Katër pensionistë, ish agjentët më të mirë të CIA-s, tani po mundohen të përshtaten me jetën e re. Por secretet që ata dinë, i kanë vënë nën shënjestrën e vetë…

Country: 
Concrete Utopia (2023)

Concrete Utopia (2023)

Concrete Utopia (2023)
IMDb: 6.7
130 min

Një tërmet i fuqishëm shkatërron gjithë Seulin, përveç një ndërtese. Por, kur të gjithë njerëzit e shohin këtë ndërtesë si shpëtimin e tyre, atëherë fillon lufta për mbijetesë.

Country: 
The Dirty South (2023)

The Dirty South (2023)

The Dirty South (2023)
IMDb: 6.9
107 min

E gjendur mes një beteje të dëshpëruar për të shpëtuar lokalin e familjes, ndërsa babai i saj i është nënshtruar drogës, Su sheh si të vetmen mundësi shpëtimi, të ndjekë…

Country: 
Dead Man Running (2009)

Dead Man Running (2009)

Dead Man Running (2009)
IMDb: 6.0
92 min

Nik është një ish i burgosur që i ka borxh 100 mijë dollarë kriminelit të madh Tajgo. Ai bashkohet me shokun e tij për të gjetur paratë pasi Tajgo i…

Country: 
Chicago Overcoat (2009)

Chicago Overcoat (2009)

Chicago Overcoat (2009)
IMDb: 5.9
94 min

Fatet e një vrasësi mafioz në moshë dhe një detektivi të larë, ndërthuren kur është për t’u kryer një punë e fundit për të zgjidhur një llogari të vjetër.

Country: 
The Beekeeper (2024) (HD)

The Beekeeper (2024) (HD)

The Beekeeper (2024) (HD)
IMDb: N/A
105 min

Fushata brutale e Adam Clayt për hakmarrje merr përmasa kombëtare pasi zbulohet se ai është një ish-operativ i organizatës së fuqishme dhe klandestine të njohur si “Bletarët”.

Migration (2023)

Migration (2023)

Migration (2023)
IMDb: 6.8
83 min

Një familje patash përpiqet të bindë babanë e tyre tepër mbrojtës që të shkojë me pushime.

Convict (2014)

Convict (2014)

Convict (2014)
IMDb: 5.4
110 min

I vendosur në burgun e errët dhe të vjetër të Parramatta-s, i ndërtuar nga të dënuarit origjinal, personazhi ynë kryesor Ray, një veteran lufte e gjen veten duke shërbyer 18…

Country: 
Genre: AKSION, DRAME, KRIM
DogMan (2023)

DogMan (2023)

DogMan (2023)
IMDb: 6.8
113 min

Një djalë, i lënduar nga jeta, gjen shpëtim falë dashurisë së qenve të tij.

Country: 
Apaches: Gang of Paris (2023)

Apaches: Gang of Paris (2023)

Apaches: Gang of Paris (2023)
IMDb: 5.4
93 min

Një grua e re depërton në një bandë pariziane të vitit 1900 për t’u hakmarrë për vdekjen e vëllait të saj. Plani i saj është të vrasë njërin anëtar pas…

Country: 
Genre: AKSION, DRAME, FRANCEZ
The Night They Came Home (2024)

The Night They Came Home (2024)

The Night They Came Home (2024)
IMDb: N/A
105 min

Një ligjvënës kufitar bashkëpunon me një detektiv indian për të kapur një bandë të pamëshirshme kriminelësh adoleshentë të njohur si Banda Rufus Bak.

Country: 
Badland Hunters (2024)

Badland Hunters (2024)

Badland Hunters (2024)
IMDb: N/A
107 min

Pas një tërmeti vdekjeprurës dhe të tmerrshëm, një gjuetar i mbijetuar i patrembur fillon aksionin, për të shpëtuar një adoleshent të rrëmbyer nga një doktor i çmendur.

Country: 
Redline (2007)

Redline (2007)

Redline (2007)
IMDb: 4.0
95 min

Një vajzë fanatike pas makina të shpejta dhe fytyrë publicitare e një kompanie në gjirin perëndimor përfshihet në gara të jashtëligjshme me makina ekzotike…

Country: 
Genre: AKSION
Justice League: Crisis on Infinite Earths – Part One (2024)

Justice League: Crisis on Infinite Earths – Part One (2024)

Justice League: Crisis on Infinite Earths – Part One (2024)
IMDb: N/A
93 min

I nxitur nga besimi i tij i rivendosur te njerëzimi dhe i frymëzuar nga akti vetëmohues i Supermenit, Bruce Wayne kërkon ndihmën e aleates së tij të sapogjetur, Diana Prince,…

Country: 
Aquaman and the Lost Kingdom (2023)

Aquaman and the Lost Kingdom (2023)

Aquaman and the Lost Kingdom (2023)
IMDb: 6.0
124 min

Pasi nuk arriti ta mposhtte Aquamanin herën e parë, Manta përdor fuqinë e Tridentit mitik të zi për të çliruar një forcë të lashtë dhe keqdashëse. Duke shpresuar t’i japë…

The Hitman (1991)

The Hitman (1991)

The Hitman (1991)
IMDb: 5.3
95 min

Një polic futet fshehtazi si vrasës me pagesë për të rrëzuar një organizatë kriminale.

Country: 
Genre: AKSION, KRIM, THRILLER
Sixty Minutes (2024) a.k.a. 60 Minuten

Sixty Minutes (2024) a.k.a. 60 Minuten

Sixty Minutes (2024) a.k.a. 60 Minuten
IMDb: N/A
88 min

I dëshpëruar për të mos humbur kujdestarinë e vajzës, një boksier artesh marciale miks krijon armiq të rrezikshëm kur largohet nga një ndeshje për të shkuar në festën e ditëlindjes…

Country: 
The Cutter (2005)

The Cutter (2005)

The Cutter (2005)
IMDb: 4.8
92 min

Një ish-polic kthehet në Los Angeles dhe merr përsipër një rast të një prerësi diamanti të humbur që e çon atë në një aventurë dashurie edhe në distriktin e bizhuterive…

Country: 
Genre: AKSION, DRAME, KRIM
Fight Against Evil 2 (2023) A.K.A. Dong Bei jing cha gu shi 2

Fight Against Evil 2 (2023) A.K.A. Dong Bei jing cha gu shi 2

Fight Against Evil 2 (2023) A.K.A. Dong Bei jing cha gu shi 2
IMDb: N/A
90 min

Gjatë takimit të thjeshtë të njohjes me një vajzë, një oficer i ndershëm i policisë zbulon aksidentalisht ekzistencën e një rrjeti lokal banditësh të përfshirë në pornografi dhe prostitucion.

Country: 
One More Shot (2024)

One More Shot (2024)

One More Shot (2024)
IMDb: 5.5
103 min

Pas sulmit në zonën e zezë në Poloni, Marinsi SEAL, Xhejk Harris urdhërohet të shoqërojë të dyshuarin terrorist Amin Mansurin, në Uashington DC për t’u marrë në pyetje.

Country: 
Genre: AKSION, THRILLER
Wanted Man (2024)

Wanted Man (2024)

Wanted Man (2024)
IMDb: N/A
85 min

Një oficer policie, i cili duhet të marrë një dëshmitare okulare dhe ta shoqërojë atë pasi një sulm ndaj kartelit la disa agjentë të DEA-s të vdekur. Por më pas…

Country: 
Genre: AKSION, THRILLER
Killshot (2008)

Killshot (2008)

Killshot (2008)
IMDb: 6.0
95 min

Një çift që janë në prag divorci, bëhen dëshmitarë të një incidenti të sajuar nga dy kriminelë dhe që nga ai moment, jeta e tyre është në rrezik prej vrasësve…

Country: 
Genre: AKSION, DRAME, KRIM
The Painter (2024)

The Painter (2024)

The Painter (2024)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një ish-operativ i CIA-s i rikthehet botës së rrezikshme të luftës për mbijetesë, kur në derë shfaqet një grua misterioze nga e kaluara e tij. Tani, i ekspozuar dhe i…

Status: 200
Genre: AKSION, THRILLER
Fight Against Evil (2021) A.K.A. Dongbei jingcha gushi

Fight Against Evil (2021) A.K.A. Dongbei jingcha gushi

Fight Against Evil (2021) A.K.A. Dongbei jingcha gushi
IMDb: N/A
83 min

Pushimet e një polici të thjeshtë kthehen në një katrahurë të vërtetë kur ai përfshihet rastësisht në një çështje që ka të bëjë me bastet e jashtëligjshme të drejtuara nga…

Country: 
The Beekeeper (2024)

The Beekeeper (2024)

The Beekeeper (2024)
IMDb: N/A
105 min

Fushata brutale e Adam Clayt për hakmarrje merr përmasa kombëtare pasi zbulohet se ai është një ish-operativ i organizatës së fuqishme dhe klandestine të njohur si “Bletarët”.

Role Play (2023)

Role Play (2023)

Role Play (2023)
IMDb: N/A
N/A

Ema ka një burrë të mrekullueshëm dhe dy fëmijë në periferi të Nju Xhersit. Ajo gjithashtu ka një jetë të fshehtë si vrasëse me pagesë, një sekret që bashkëshorti i…

Country: 
Lift (2024)

Lift (2024)

Lift (2024)
IMDb: N/A
N/A

Historia e një hajduti mjeshtër dhe ish-të dashurës së tij, agjenten e Interpolit, të cilët bashkohen për të vjedhur 500 milionë dollarë shufra ari.

Country: 
Dovbush (2023)

Dovbush (2023)

Dovbush (2023)
IMDb: 8.0
124 min

Në fillim të shekullit të 18-të, sundimi i huaj rëndon jetën e banorëve të Karpateve. Dy vëllezërit Dovbush bëhen kryengritës, por edhe kundërshtarë për njëri-tjetrin. Njërit i interesojnë vetëm për…

Country: