Search results for "Germany"
Yung (2018) +18

Yung (2018) +18

Yung (2018) +18
IMDb: 5.5
95 min

YUNG është një udhëtim që ndjek katër vajza të reja në subkulturën pulsuese dhe hedoniste të Berlinit modern. Por mbi të gjitha, është një paraqitje e pastër dhe autentike e…

Country: 
Sixty Minutes (2024) a.k.a. 60 Minuten

Sixty Minutes (2024) a.k.a. 60 Minuten

Sixty Minutes (2024) a.k.a. 60 Minuten
IMDb: N/A
88 min

I dëshpëruar për të mos humbur kujdestarinë e vajzës, një boksier artesh marciale miks krijon armiq të rrezikshëm kur largohet nga një ndeshje për të shkuar në festën e ditëlindjes…

Country: 
Silver and the Book of Dreams

Silver and the Book of Dreams

Silver and the Book of Dreams
IMDb: N/A
92 min

Kur Liv zhvendoset në Londër, ajo takon një grup misterioz djemsh që e tërheqin atë në botën e udhëtimeve të ëndrrave. Ajo dhe grupi i saj i endacakëve të ëndrrave…

Country: 
Violently Happy (2016) +18

Violently Happy (2016) +18

Violently Happy (2016) +18
IMDb: 5.2
90 min

Një eksperiencë sensuale dhe intime rreth një grupi berlinezësh postmodernë, që kërkojnë mënyra të reja për të jetuar, dashuruar dhe eksperimentuar me fantazitë seksuale.

Country: 
Operation Napoleon (2023)

Operation Napoleon (2023)

Operation Napoleon (2023)
IMDb: 6.1
102 min

Një avokate përfshihet në një konspiracion ndërkombëtar pasi e akuzojnë për një vrasje që nuk e ka kryer. Mundësia e vetme që ka për të mbijetuar, është të zbulojë sekretin…

Country: 
Genre: THRILLER
Blood & Gold (2023)

Blood & Gold (2023)

Blood & Gold (2023)
IMDb: 6.5
98 min

Në fund të Luftës së Dytë Botërore, një ushtar gjerman është në kërkim të vajzës së tij, ndërsa një trupë SS po kërkon një thesar hebre.

Country: 
Inside (2023)

Inside (2023)

Inside (2023)
IMDb: 5.5
105 min

Nemo, një hajdut arti i nivelit të lartë, është bllokuar në një apartament në Nju Jork pasi grabitja e tij nuk shkon siç ishte planifikuar. I mbyllur brenda me asgjë…

Country: 
Genre: Drama, DRAME, THRILLER
Paradise (2023)

Paradise (2023)

Paradise (2023)
IMDb: 6.3
117 min

Pasi gruaja e tij detyrohet të japë 40 vite të jetës së saj si pagesë për një borxh sigurimi, një burrë kërkon dëshpërimisht një mënyrë për t’i rimarrë.

Country: 
Blood Diamond (2006)

Blood Diamond (2006)

Blood Diamond (2006)
IMDb: 8.0
143 min

Një ish-mercenar i kthyer në kontrabandist. Një peshkatar Mende. Në mes të luftës civile shpërthyese që kapërcen vitin 1999 Sierra Leone, këta burra bashkohen për dy misione të dëshpëruara, rikuperimin…

8 Mile (2002)

8 Mile (2002)

8 Mile (2002)
IMDb: 7.2
110 min

Një reper i ri, duke luftuar në çdo aspekt të jetës së tij, dëshiron të jap nga vetja aq sa mundet, sepse kjo është mundësia e tij e fundit. Por,…

Genre: Drama, DRAME, Music, MUZIKE
John Wick: Chapter 4 (2023)

John Wick: Chapter 4 (2023)

John Wick: Chapter 4 (2023)
IMDb: 7.7
169 min

Me çmimin mbi kokën e tij gjithnjë në rritje, vrasësi legjendar Xhon Uik vazhdon luftën e tij kundër Tavolinës së Lartë globale teksa ndjek vrasësit më të fuqishëm në botën…

The Last Voyage of the Demeter (2023)

The Last Voyage of the Demeter (2023)

The Last Voyage of the Demeter (2023)
IMDb: 6.1
118 min

Nje ekuipazh qe lundron nga karpatet per ne Angli,zbulon se po transoprtojne nje ngarkese shume te rrezikshme.

Genre: FANTAZI, HORROR
The Fast and the Furious (2001)

The Fast and the Furious (2001)

The Fast and the Furious (2001)
IMDb: 6.8
106 min

Një polic nën mbulim infiltrohet në një nënkulturë të fshehur të Los Anxhelos, Garat e Rrugëve për të arrestuar një grup grabitësish. Shpejt besnikëria e tij ndaj ligjit do të…

Landlocked (2018) +18

Landlocked (2018) +18

Landlocked (2018) +18
IMDb: 6.5
49 min

KUJDES FILMI NDALOHET PËR SHIKUES NËN 18 VJEÇ! PËRMBAN SKENA TË FORTA EROTIKE DHE NUDITET! Një histori prej gjashtë ditësh e Xhonaës dhe Tomasit. Ajo sapo është zhvendosur në Berlin nga…

Inglourious Basterds (2009)

Inglourious Basterds (2009)

Inglourious Basterds (2009)
IMDb: 8.4
153 min

Në Francën e pushtuar nga Nazistët gjatë Luftës së Dytë Botërore, një plan për të vravë liderin e Nazistëve nga një grup ushtarësh çifut të SHBA-së rastësis me planin hakmarrës…

The Three Musketeers: D’Artagnan (2023) a.k.a I Tre Moschettieri: D’Artagnan

The Three Musketeers: D’Artagnan (2023) a.k.a I Tre Moschettieri: D’Artagnan

The Three Musketeers: D’Artagnan (2023) a.k.a I Tre Moschettieri: D’Artagnan
IMDb: 6.7
121 min

Djaloshi D’Artanjan shkon në Paris në një kohë turbullirash me shpresën për tu bërë Musketier dhe rastësisht njihet me Tre Musketierët që do bëhen shokë besnikë të tij. Mirëpo, ngatërrimi…

Country: 
The Green Prince (2014)

The Green Prince (2014)

The Green Prince (2014)
IMDb: 7.2
101 min

Një dokumentar që flet për Musab Jousefin, i biri i një nga themeluesve të grupit terrorist Hamas, i cili punoi për afërsisht dhjetë vite si spiun i Inteligjencës Izraelite. Një…

The Relic (1997)

The Relic (1997)

The Relic (1997)
IMDb: 5.8
110 min

Një detektiv vrasës dhe një antropolog përpiqen të shkatërrojnë një krijesë të ngjashme me hardhucat e Amerikës së Jugut, e cila po ha njerëzit në një muze të Çikagos.

Fog in August (2016) a.k.a Nebel im August

Fog in August (2016) a.k.a Nebel im August

Fog in August (2016) a.k.a Nebel im August
IMDb: 7.3
121 min

Në Gjermaninë naziste të vitit 1944, një djalë i quajtur Ernst Losa transferohet në një institucion mendor, ku ai punon nën mbikëqyrjen e doktor Veithausen. Ernst, i identifikuar fillimisht si…

Country: 
A Perfect Enemy

A Perfect Enemy

A Perfect Enemy
IMDb: 5.5
89 min

Një arkitekt i njohur takon një grua të re me shumë histori për të treguar. Megjithatë, takimi i tyre në dukje i pafajshëm kthehet gradualisht në diçka më të keqe.

Country: