AZIATIK Movies
My Name Is Loh Kiwan (2024) A.K.A. Ro Gi Wan

My Name Is Loh Kiwan (2024) A.K.A. Ro Gi Wan

My Name Is Loh Kiwan (2024) A.K.A. Ro Gi Wan
IMDb: N/A
131 min

Pas dezertimit nga Koreja e Veriut, Loh Kiwan lufton për të marrë statusin e refugjatit në Belgjikë, ku ndeshet me një grua të dëshpëruar që ka humbur çdo shpresë.

Country: 
Running Man (2013)

Running Man (2013)

Running Man (2013)
IMDb: 6.3
127 min

Pasi vritet klienti i një ish të burgosuri që punon si mekanik dhe taksist, atij i duhet të arratiset, sepse fajësohet për vrasjen e klientit, i cili mbante informacion sekret…

Monster (2023)

Monster (2023)

Monster (2023)
IMDb: 7.9
127 min

Një nënë kërkon përgjigje nga mësuesi kur djali i saj fillon të sillet çuditshëm.

Country: 
Concrete Utopia (2023)

Concrete Utopia (2023)

Concrete Utopia (2023)
IMDb: 6.7
130 min

Një tërmet i fuqishëm shkatërron gjithë Seulin, përveç një ndërtese. Por, kur të gjithë njerëzit e shohin këtë ndërtesë si shpëtimin e tyre, atëherë fillon lufta për mbijetesë.

Country: 
Badland Hunters (2024)

Badland Hunters (2024)

Badland Hunters (2024)
IMDb: N/A
107 min

Pas një tërmeti vdekjeprurës dhe të tmerrshëm, një gjuetar i mbijetuar i patrembur fillon aksionin, për të shpëtuar një adoleshent të rrëmbyer nga një doktor i çmendur.

Country: 
Fight Against Evil 2 (2023) A.K.A. Dong Bei jing cha gu shi 2

Fight Against Evil 2 (2023) A.K.A. Dong Bei jing cha gu shi 2

Fight Against Evil 2 (2023) A.K.A. Dong Bei jing cha gu shi 2
IMDb: N/A
90 min

Gjatë takimit të thjeshtë të njohjes me një vajzë, një oficer i ndershëm i policisë zbulon aksidentalisht ekzistencën e një rrjeti lokal banditësh të përfshirë në pornografi dhe prostitucion.

Country: 
Bedspacer (2024) +18

Bedspacer (2024) +18

Bedspacer (2024) +18
IMDb: N/A
N/A
N/A

Fiksimi i zjarrtë i Xhenisit për të imituar Leksin i nxit ato të njihen me yllin e kampusit. Por sekretet e errëta zbehin linjat midis autenticitetit dhe mashtrimit joshës.

Status: 200
Fight Against Evil (2021) A.K.A. Dongbei jingcha gushi

Fight Against Evil (2021) A.K.A. Dongbei jingcha gushi

Fight Against Evil (2021) A.K.A. Dongbei jingcha gushi
IMDb: N/A
83 min

Pushimet e një polici të thjeshtë kthehen në një katrahurë të vërtetë kur ai përfshihet rastësisht në një çështje që ka të bëjë me bastet e jashtëligjshme të drejtuara nga…

Country: 
Outrage Coda (2017)

Outrage Coda (2017)

Outrage Coda (2017)
IMDb: 6.4
104 min

Lufta dhe rivaliteti i nxehtë mes familjeve të Jakuzës dhe mafias koreane. Intriga, plane të fshehta, vrasje dhe hakmarrje.

Country: 
Godzilla Minus One (2023)

Godzilla Minus One (2023)

Godzilla Minus One (2023)
IMDb: 8.4
124 min

Japonia është shkatërruar nga lufta kur përballet me një krizë e re në formën e një përbindëshi gjigant.

Country: 
Beyond Outrage (2012)

Beyond Outrage (2012)

Beyond Outrage (2012)
IMDb: 6.7
110 min

Përleshja që ka tronditur botën kriminale të familjeve të mëdha Jakuzave, gjithashtu ka përfshirë edhe policinë, do të zgjidhet falë ndërhyrjes së papritur të një krimineli të vjetër i cili…

Country: 
Outrage (2010)

Outrage (2010)

Outrage (2010)
IMDb: 6.8
109 min

Bosi i një organizate të madhe të krimit urdhëron ndihmësin e tij për të sjellë në linjë një bandë mashtruesish të trafikut të drogës, një punë e cila ndez një…

Country: 
Genre: AZIATIK, DRAME, KRIM
Eye for an Eye: The Blind Swordsman (2022)

Eye for an Eye: The Blind Swordsman (2022)

Eye for an Eye: The Blind Swordsman (2022)
IMDb: N/A
77 min

Një i verbër, i njohur si “vrasësi fantazmë”, është gjuetar shpërblimesh. Kur takon një vajzë të re të dhunuar pasi i është masakruar familja, fillimisht përpiqet të mos përfshihet, por…

Country: 
Genre: AKSION, AZIATIK, DRAME
Bugso (2022) +18

Bugso (2022) +18

Bugso (2022) +18
IMDb: N/A
104 min

Dado dhe Stela duan të krijojnë një familje dhe të harrojnë punën e tyre të vjetër si punonjës seksi. Por kur takojnë Baby-n, marrëdhënia e tyre lëkundet pasi Stela mëson…

Country: 
Kla Fun (2024) a.k.a The X-Treme Riders

Kla Fun (2024) a.k.a The X-Treme Riders

Kla Fun (2024) a.k.a The X-Treme Riders
IMDb: N/A
76 min

Vëlla dhe motër boksierë Fani dhe Klau janë të përfshirë me një grup mafiozësh ndërkombëtar të përçarë nga tradhtia mes Xho dhe Kritit në një kampionat të Arteve Marciale të…

Country: 
Smugglers (2023)

Smugglers (2023)

Smugglers (2023)
IMDb: 6.5
129 min

Një film aksioni i vendosur në vitet 1970 në një fshat të vogël paqësor afër detit kur dy gra përfshihen papritur në skemë të rrezikshme kontrabande.

Country: 
Budak Flat (2023)

Budak Flat (2023)

Budak Flat (2023)
IMDb: N/A
N/A

Rivaliteti mes dy vëllezërve kriminelë testohet edhe më fort, kur vrasja e një njeriu të rëndësishëm shkakton një luftë bandash në lagjen e tyre.

Country: 
Putahe (2022) +18

Putahe (2022) +18

Putahe (2022) +18
IMDb: N/A
114 min

Kur Euka mbërrin në ishull, Xheni, një vajzë e re aspiron të jetë si ajo. Kur Euka i mëson asaj gjithçka, Xheni kupton se ka marrë një dozë të ilaçit…

Country: 
The Lover (1992)

The Lover (1992)

The Lover (1992)
IMDb: 6.8
115 min

KUJDES, FILMI PERMBAN SKENA TE FORTA EROTIKE! KESHILLOHET PER MOSHA MBI 18 VJEC! Rrëfenja e romancës se ndaluar mes një adoleshenteje franceze dhe një burri kinez mes përgjegjësive për veprimet…

Train to Busan (2016)

Train to Busan (2016)

Train to Busan (2016)
IMDb: 7.6
118 min

Pasi shpërthen një virus zombish në Korenë e Jugut, disa udhëtarë luftojnë për të mbijetuar në një tren nga Seul për në Busan. Po a do të mbijetojë ndonjë prej…

Country: 
Relyebo (2022) +18

Relyebo (2022) +18

Relyebo (2022) +18
IMDb: N/A
107 min

Një roje sigurie magjepset nga një qiramarrëse seksi që ai e quan “zonja F”. Fantazia e tij seksuale do ta çojë atë në ekstremin që do të ndryshojë jetën e…

Country: 
Unlocked (2023)

Unlocked (2023)

Unlocked (2023)
IMDb: 6.4
117 min

Jeta e një vajze të re kthehet përmbys kur një burrë i rrezikshëm gjen celularin e saj të humbur dhe e përdor që të gjurmojë çdo lëvizje të saj.

Country: 
The Point Men (2023) a.k.a. Gyoseob

The Point Men (2023) a.k.a. Gyoseob

The Point Men (2023) a.k.a. Gyoseob
IMDb: 6.0
108 min

Një diplomat korean dërgohet në Afganistan kur një grup turistësh koreano-jugor merren peng nga talebanët. Kur të gjitha masat dështojnë dhe një peng vritet, ai detyrohet të bashkohet me një…

Country: 
Hunger (2023)

Hunger (2023)

Hunger (2023)
IMDb: 6.6
146 min

Një grua që drejton restorantin e makaronave të familjes së saj merr një ftesë për t’u bashkuar me industrinë e ngrënies së nivelit të lartë nën udhëheqjen e një kuzhinieri…

Country: 
The Roundup: No Way Out (2023)

The Roundup: No Way Out (2023)

The Roundup: No Way Out (2023)
IMDb: 6.6
105 min

Shtatë vjet pas kapjes në Vietnam, Ma Seok-do bashkohet me një skuadër të re për të hetuar një rast vrasjeje. Ai shpejt fillon të gërmojë më thellë kur zbulon se…

Country: 
Past Lives (2023)

Past Lives (2023)

Past Lives (2023)
IMDb: 8.0
105 min

Nora dhe He Songu, dy miq fëmijërie shumë të lidhur, ndahen pasi familja e Norës emigron nga Korea e Jugut. Njëzet vjet më vonë, ribashkohen për një javë profetike teksa…

Tahan (2022)

Tahan (2022)

Tahan (2022)
IMDb: N/A
88 min

Kur Elisa bie në dashuri, ajo vendos mos punojë më si eskortë. Por nëna e saj manipuluese nuk e lejon dhe ia bën jetën më kaotike.

Country: 
Ahasss (2023)

Ahasss (2023)

Ahasss (2023)
IMDb: N/A
107 min

Jake, një shërbyes i ri, bie në dashuri me gruan e shefit të tij. Ndërsa e ndihmon të shpëtojë nga burri i saj abuziv, gjërat dalin nga kontrolli, bëhen të…

Country: 
Ang babaeng nawawala sa sarili (2022) +18

Ang babaeng nawawala sa sarili (2022) +18

Ang babaeng nawawala sa sarili (2022) +18
IMDb: N/A
100 min

Albina ngatërrohet me tre burra që e duan: të dashurin, ish të dashurin dhe shefin e saj. Por është dikush tjetër që dëshiron ta kontrollojë dhe ta kthejë atë në…

Country: 
Alive (2020)

Alive (2020)

Alive (2020)
IMDb: 6.3
98 min

Përhapja e shpejtë e një infeksioni të panjohur ka lënë një qytet të tërë në një kaos të paqeverisshëm, por një i mbijetuar mbetet gjallë në izolim, është historia e…

Country: 
Ballerina (2023)

Ballerina (2023)

Ballerina (2023)
IMDb: 6.2
92 min

E pikëlluar për humbjen e shoqes së ngushtë që nuk mundi ta mbronte, një ish-truprojë kërkon të përmbushë dëshirën e fundit të shoqes së saj të dashur: hakmarrjen e ëmbël.

Country: 
The Childe (2023)

The Childe (2023)

The Childe (2023)
IMDb: 6.9
118 min

I dëshpëruar për të gjetur para për kirurgjinë e mamasë së tij, një boksier kërkon babanë e pasur që nuk ka takuar më parë. Kur udhëton nga Filipinet në Kore,…

Country: 
The Moon (2023)

The Moon (2023)

The Moon (2023)
IMDb: 6.1
129 min

Në të ardhmen e afërt, misioni i parë i Koresë së Jugut drejt Hënës përfundon me një fatkeqësi tragjike. Pas pesë vjetësh, një fluturim i dytë hapësinor e lë astronautin…

Country: 
Haunters (2010)

Haunters (2010)

Haunters (2010)
IMDb: 6.1
119 min

Choi mund të kontrollojë mendjet e njerëzve të tjerë kur ata janë brenda fushës së tij të shikimit. Përveç një njeriu.

Country: 
Pabuya (2022) +18

Pabuya (2022) +18

Pabuya (2022) +18
IMDb: N/A
81 min

Udhëheqësi i bandës, Pepe, ndiqet nga bandat e tij rivale dhe policia, kështu që ai vrapon te ish e dashura e tij e vjetër, Bela, të cilës i beson. Por…

Country: 
Power Kids (2009) A.K.A. Power of Five

Power Kids (2009) A.K.A. Power of Five

Power Kids (2009) A.K.A. Power of Five
IMDb: 5.6
77 min

Katër fëmijë futen fshehurazi në një spital të kontrolluar nga terroristët për të vjedhur një zemër për ta transplantuar fëmijën e 5-të që po vdes në një spital tjetër.

Country: 
Song of the Assassins (2022)

Song of the Assassins (2022)

Song of the Assassins (2022)
IMDb: 5.2
118 min

I stërvitur nga një ekip vrasësish shumë të zotë, një vrasësi të ri i caktohet misioni i parë dhe e gjen veten të ngatërruar në një intrigë politike të planifikuar…

Country: